Promocja książki “Wybuch i początek powstania Hasmonejskiego do roku 164 przed Chrystusem”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Mateusz Andrzej Wesołowski Wybuch i początek powstania hasmonejskiego do roku 164 przed Chrystusem”

W środę 12 października 2022 roku na kwaterze Korporacji Akademickiej „Lechia” miała miejsce promocja monografii naukowej naszego Oldermana, C! Mateusza Wesołowskiego pt. „Wybuch i początek powstania hasmonejskiego do roku 164 przed Chrystusem”, poświęcona wydarzeniom opisanym w biblijnych Księgach Machabejskich.

Nasz Olderman przybliżył zebranym historię powstania hasmonejskiego, okoliczności jego wybuchu oraz ogólną sytuację na świecie w jego trakcie. Referat promocyjny C! Wesołowskiego wywołał duże zainteresowanie wśród słuchaczy, co przełożyło się na wiele pytań zadanych autorowi. Wśród obecnych na spotkaniu znalazł się profesor Witold Tyborowski, kierownik Zakładu Historii Starożytnego Bliskiego Wschodu na UAM oraz recenzent ww. monografii. Profesor Tyborowski wypowiedział się o tej monografii w następujący sposób: ,,Trzymając się wiernie i pozostając w swych osądach niezależnym, Autor, z aptekarską precyzją wyprowadza własne wnioski dotyczące tego, co tak naprawdę doprowadziło do tytułowego wydarzenia. Warto zapoznać się z wynikiem tej analizy, która w ostatecznym rozrachunku wydaje się jak najbardziej trafna, dając powód do satysfakcji młodemu Autorowi. Tym samym, książka, która trafia do rąk Czytelnika jest dobrą okazją, by powitać Mateusza Wesołowskiego w gronie badaczy starożytnego Bliskiego Wschodu w okresie hellenistycznym”.

Gratulujemy naszemu Comilitonowi wydania swojej pierwszej samodzielnej monografii oraz życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i karierze naukowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii News, Prelekcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.