Komers Rocznicowy 2022

11 czerwca 2022 roku komerszem rocznicowym zwieńczyliśmy ten rok akademicki.

Najpierw nawiedziliśmy cmentarz Junikowski, gdzie złożyliśmy znicze na grobach FF! Kubery, Preibisza, a także F! Degi z korporacji akademickiej Ikaria. Następnie udaliśmy się na mszę świętą z udziałem pocztu sztandarowego Korporacji. Msza odbyła się w kościele świętej Anny, skąd później przemaszerowaliśmy pod tablice upamiętniające ojca Konwentu F! gen. Józefa Dowbora- Muśnickiego oraz F! Taczaka.

Wieczór spędziliśmy we wspaniałym towarzystwie delegatów z następujących korporacji: K! Magna Polonia, K! Sarmatia, K! Arkonia, K! Hermesia oraz K! Concordia. Pojawiły się słowa podsumowania, przemowy o istocie Korporacji, o braterstwie, a także o zacieśnianiu więzi. Wśród przybyłych jak zawsze z wielką radością mieliśmy okazję przywitać naszych Filistrów Honorowych! To niezwykła radość dla nas wszystkich gdy możemy po raz kolejny w tak uroczystych okolicznościach porozmawiać i poznać się jeszcze bliżej. Jednym z punktów Komerszu rocznicowego było odsłonięcie i wręczenie przez Prezydium Konwentu obrazu ilustrującego postać naszego Patrona F! mec. Sylwestra Kubery. Było to dzieło wieńczące owocny rok ciężkiej pracy.

Za ten wspaniały czas serdecznie dziękujemy i do zobaczenia na następnych wydarzeniach z życia naszej Korporacji. Cum ave Fraterno!

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.