Bal 2006

W sobotę 25 lutego 2006 roku, o godz. 20.00 w salach balowych Hotelu Mercure, rozpoczęła się kolejna, dwunasta już edycja Balu Seledynowego, organizowanego przez Korporację “LECHIA”, pod łaskawym protektoratem JM Rektora Akademii Ekonomicznej w Poznaniu Prof. dr hab. Witolda Jurka.

Tegoroczny Bal Seledynowy był balem szczególnym, gdyż rok 2006 był osiemdziesiątym rokiem istnienia Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, założonej w 1926 roku. Bal Seledynowy 2006 wpisał się więc w obchody 80-tej rocznicy powstania tej zacnej Uczelni.

O wyjątkowości Balu Seledynowego 2006 stanowi również fakt, że całkowity dochód został przeznaczony na nagrody w Konkursie „Jan Paweł II – chrześcijanie na współczesnych areopagach”.  Konkurs, organizowany również przez Korporację „LECHIA”, wpisał się w obchody pierwszej rocznicy śmierci Papieża. Skierowany był do mniej zamożnej młodzieży klas maturalnych i studentów Poznania i okolic, a patronował mu JE Ks. bp prof. dr hab. Marek Jędraszewski oraz JM Rektor AE Prof. dr hab. Witold Jurek.

Bal Seledynowy, sięgający swoimi korzeniami okresu międzywojennego, jest niezmiernie ważnym i znanym wydarzeniem kulturalnym w środowisku akademickim i biznesowym Poznania. W skład Komitetu Honorowego Balu Seledynowego corocznie wchodzą rektorzy uczelni poznańskich, władze miejskie oraz osoby szczególnie zasłużone dla Korporacji „LECHIA”.

Dodaj komentarz