NOT ABOUT MARY WAGNER

nie-o-Mary-Wagner_ULOTKAZapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Braunem połączone z pokazem filmu:

“NIE O MARY WAGNER” / “NOT ABOUT MARY WAGNER”

kino Rialto, 30 X (czwartek) godz. 19.00, ul. Dąbrowskiego 38

scenariusz i reżyseria Grzegorz Braun, Producent: Pawel Huntz, Producent wykonawczy: Robert Kaczmarek, Film Open Group, Czas: 57 minut

Tytułowa bohaterka jest jednym z najbardziej znanych dziś więźniów sumienia – spędziła w areszcie blisko dwa lata za występowanie w obronie życia nienarodzonych. Z kwiatem, dobrym słowem i informacją o tym, że aborcja nie jest jedyną opcją, Mary Wagner odwiedzała tzw. „kliniki kobiece” w Kanadzie. I za to właśnie szereg razy pozbawiano ja wolności i stawiano przed sądami. “Twój Bóg się myli!” – stwierdził jeden z wyrokujących w jej sprawie sędziów.

W filmie wypowiadają się działacze kanadyjskiego ruchu obrony życia – m.in. legendarna Linda Gibbons, która swe zaangażowanie przypłaciła ponad 10 latami więzienia(!). Poznając przypadek Mary Wagner, poznajemy jednocześnie przeszłość i współczesne realia przemysłu aborcyjnego. „Jeśli to nie jest zbrodnia, to co nią jest?” – pyta Frank Wagner, ojciec Mary.

Realizacja filmu stała się możliwa dzięki szczególnemu zaangażowaniu Polaków mieszkających na obczyźnie. Zdjęcia powstały w połowie 2014 roku. Wątki polskie są notabene szczególnie istotne dla samej bohaterki – polscy święci: Maksymilian Mara Kolbe i Jan Pawel II są postaciami nieobojętnymi dla jej formacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News, Prelekcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.