Zagrożenie demoniczne dzisiaj

Wykład +ks. Prałata Mariana Piątkowskiego koordynatora egzorcystów w Polsce mianowanego przez Konferencję Episkopatu Polski pt.: Zagrożenie demoniczne dzisiaj
odbył się zgodnie z planem w czwartek 10.11.2011 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zgodnie z planem choć nie bez przeszkód. Wiele wskazywało na to, że coś (lub może ktoś) próbowało utrudnić księdzu prałatowi przekazanie jego cennej wiedzy zgromadzonym licznie tj. prawie 300 słuchaczom. Najpierw samochód jadący po księdza tkwił godzinę w wielkim korku na jednej ulicy, potem okazało się, że ktoś nam zajął salę, po znalezieniu zastępczej wysiadły mikrofony, do szafki ze sprzętem nagłośnieniowym nie było klucza. Udało się w końcu to uruchomić i ze sporym opóźnieniem zaczęliśmy spotkanie. Czekałem tylko kiedy przepalą się żarówki.

Warto było poczekać. Ksiądz prałat jest prawdopodobnie najbardziej znanym w środowisku egzorcystą w Polsce, posiadającym wieloletnie doświadczenie i duży autorytet. Na spotkaniu wprowadził nas w tajniki pracy egzorcysty, opowiadał wiele ciekawostek i omówił konkretne zagrożenia demoniczne we współczesnym świecie oraz sposoby obrony przed nimi. Sala była pełna. Niektórzy siedzieli nawet na schodach z braku miejsc. Po wykładzie pytaniom nie było końca. Ksiądz Marian odpowiadał prawie do godz. 22, kiedy trzeba było zakończyć spotkanie. I zakończyliśmy, owacją. Jeszcze po wykładzie wiele osób przychodziło do księdza po porady. Tematu nie wyczerpaliśmy do końca. Ksiądz zgodził się spotkać z nami w II semestrze. Poniżej film i zdjęcia z wykładu.


Pierwszy wykład z tego cyklu z poznańskim egzorcystą ks. Kanonikiem Leonardem Polochem zgromadził około 80 osób i również należy zaliczyć do udanych. Wiedza o zagrożeniach demonicznych dzisiaj nie jest powszechna, a wokół tematu narosło wiele stereotypów i obiegowych opinii skutkujących jego pomijaniem czy też bagatelizowaniem. Ale również osoby, którym nie są obce na przykład książki watykańskiego egzorcysty o. Gabriele Amortha, czy filmy dostępne na stronie YouTube o egzorcyzmach Anneliese Michel, z pewnością dowiedzieli się wielu ciekawych informacji z pierwszej ręki od księży, którzy od wielu lat walczą z osobowym złem na co dzień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News, Prelekcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.