Odsłonięcie tablicy poświęconej korporantom-rektorom

W sobotnie popołudnie 4. czerwca 2011 r. w Collegium Minus UAM w Poznaniu miała miejsce dostojna i wzruszająca uroczystość. Staraniem poznańskiego środowiska korporacyjnego, w którym pierwsze skrzypce przy tej inicjatywie grali F! Lechii dr Bartłomiej Wróblewski i prof. Maciej Kandulski, odsłonięto tablicę poświęconą 8 przedwojennym rektorom – filistrom h.c. korporacji poznańskich. Po przemówieniach Prezesa Stowarzyszenia Filistrów F! Marka Andrzejewskiego (K! Magna Polonia Vratislaviensis), dra Bartłomieja Wróblewskiego i Jego Magnificencji Rektora UAM prof. Bronisława Marciniaka biało-czerwoną wstęgę na nowej tablicy odczepił senior poznańskiego środowiska korporacyjnego prof. F! Lech Działoszyński (K! Masovia).

Drugą część uroczystości stanowił komersz poznańskiego środowiska korporacyjnego w pięknej Auli Lubrańskiego. Podczas komerszu, który przebiegł w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze głos zabrało wielu zacnych gości. Przede wszystkim w uszach słuchających pozostaną zapewne na długo piękne słowa F! Działoszyńskiego, przepełnione chrześcijańskim spojrzeniem na upływ czasu i wielka radością życia. Filister raczył nas cytatami z Jana Kochanowskiego, przeplatanymi licznymi dykteryjkami z długiego życia filistra (rok ur. 1912). Choć nie sposób wspomnieć o każdym z licznych (kraso)mówców, warto odnotować liczne wątki związane z Korporacją Lechia i jej reaktywatorem F! mec. S. Kuberą. Jego postać przywoływana była w kilku przemówieniach. Cieszyć muszą konkretne deklaracje o chęci wspierania ruchu korporacyjnego, złożone przez przedstawicieli Politechniki Poznańskiej i AWF.

Czas komerszu ma to do siebie, że upływa niezwykle szybko. No cóż, takie komersze nie zdarzają się co semestr… Stąd tym bardziej jestem zadowolony, że tam byłem, sok i piwo piłem, a nawet w imieniu nasze K! przemówiłem.

Caf

M. Andrzejczak

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.