Bal Seledynowy 2020

W ubiegłą sobotę odbył się kolejny już Bal Seledynowy, organizowany przez naszą korporację przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu oraz Fundacją Akademicką Gaudeamus Igitur.

Bal Seledynowy nawiązuje do tradycji przedwojennych, kiedy to elity dawnego Poznania i Wielkopolski spotykały się w auli ówczesnej Wyższej Szkoły Handlowej (po raz pierwszy w 1933 roku), by wziąć udział w jednym z największych i najbardziej prestiżowych tego typu wydarzeń w Polsce. W tym roku, zgodnie z tradycją uroczystościom przewodzili Jego Magnificencja Rektor UEP, prof. Maciej Żukowski oraz Prezes Koła Filistrów K! Lechia, F! Adam Wize.

W balu wzięli udział członkowie K! Lechia, przedstawiciele władz Miasta Poznania, rektorzy i wykładowcy poznańskich uczelni, przedsiębiorcy i menedżerowie i wiele innych znamienitych osobistości. Zgodnie z obyczajem na balu miał miejsce taniec debiutantów, czyli nowych członków K! Lechia, którzy uprzednio przygotowywali się do tego zadania przez wiele tygodni podczas intensywnych prób. W dalszej części na uczestników czekało wiele atrakcji, wśród których wymienić można m.in. loterię fantową czy zabawy taneczne.

Dochód z Balu zostanie przeznaczony na działanie Fundacji Akademickiej Gaudeamus Igitur, której zadaniem jest wspieranie najzdolniejszych studentów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!


Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.