Komersz Rocznicowy 2019

W sobotę, 15 czerwca 2019, na kwaterze przy ul. Limanowskiego 12, odbył się Komersz Rocznicowy Korporacji Akademickiej Lechia – świętowaliśmy 99. rocznicę założenia Konwentu Lechia Korporacji Studentów Uczelni Poznańskich.

Po uczestnictwie we mszy świętej z asystą Sztandaru, w kościele pw. św. Anny, lechici udali się tradycyjnie pod tablicę pamiątkową przy kościele pw. Matki Bożej Bolesnej poświęconą dowódcom Powstania Wielkopolskiego – a zarazem członkom naszej Korporacji – gen. Józefowi Dowbor Muśnickiemu oraz gen. Stanisławowi Taczakowi.

Płomienne podniosłe i patriotyczne przemówienie fil. hc. Tadeusza Jeziorowskiego, jak zwykle wywarło ogromne wrażenie na zebranych.

Uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze, a sami korporaci zgromadzili się tak licznie, że trzeba było co chwilę dostawiać krzesła. Sala komerszowa ledwie pomieściła zgromadzonych.

Na komerszu obecni byli synowie, zarówno przedwojennych jak i powojennych filistrów. Jesteśmy dumni, że tradycja lechicka jest kultywowana w wielu rodzinach, z pokolenia na pokolenie. Nie zabrakło oczywiście delegacji naszych przyjaciół z K! Magna Polonia. Szczera przyjaźń pomiędzi dwoma korporacjami, ma miejsce od dłuższego czasu. Podczas komerszu miała miejsce recepcja giermka Wojciecha Warguły. Gratulujemy! W konkursie na najlepsze żarty nie miał sobie równych fil. prof. Maciej Kandulski.

To był ostatni komersz rocznicowy przed wielką okrągłą 100 rocznicą założenia K! Lechia. Zapowiadamy liczne działania w związku z tymi wydarzeniemi.

Korporacja Akademicka Lechia – Vivat crescat floreat in aeternum!

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.