Prof. Żaryn na UAM!

Wielkimi krokami zbliża się 100 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Z tej okazji Korporacja Akademicka Lechia organizuje serię wykładów związanych z tą tematyką. Pierwszy z nich odbędzie się na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w czwartek 18 października o godzinie 18.00 w auli im. prof. Gerarda Labudy.

Wykład poruszy kwestię poglądów politycznych lidera Polskiej Partii Socjalistycznej Józefa Piłsudskiego oraz Romana Dmowskiego głównego ideologa Narodowej-Demokracji. Ci dwaj najwybitniejsi politycy XX wieku, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, mieli zupełnie inne wizje jej przyszłości. Pomimo to potrafili się jednak zjednoczyć w godzinie próby. Roman Dmowski pozostaje jednak dziś w cieniu swojego przeciwnika Józefa Piłsudskiego.

Prelegentem będzie Prof. zw. dr. hab. Jan Żaryn historyk, publicysta, zajmujący się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku, historią obozu narodowego oraz dziejami emigracji politycznej po 1945. Pan profesor jest jednym z największych specjalistów, jeśli chodzi o historię XX wieku w Polsce. Od 2015 zasiada także w senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii News, Prelekcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.