Komersz 93-lecia

W tym roku nasz dzień komerszu rocznicowego przypadł 15. czerwca, a więc dokładnie w dniu utworzenia K! Lechia. Uczciliśmy tę 93. rocznicę weekendem w lechickim gronie. W sobotę w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej odprawiona została Msza św. za pomyślność konwentu. Po mszy nastąpiło ponowne odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej gen. filistrom Dowbor-Muśnickiemu i Taczakowi. Tablica pierwotnie została ufundowana przez naszych lechickich antenatów. Jej odsłonięcie miało miejsce 27.12.1985 r. Przez prawie 28 lat nadgryzł ją niestety ząb czasu. Dzięki życzliwości X. proboszcza Eugeniusza Antkowiaka przyjaciel korporacji kol. Jacek Skręty dokonał jej renowacji. Samą uroczystość uświetnił F! Tadeusz Jeziorowski przemówieniem przypominającym postaci i dorobek obu generałów. Po modlitwie pod tablicą zostały złożone kwiaty w barwach Lechii.

Uroczystosci komerszowe odbyły się w tym roku na naszej kwaterze przy ul. Limanowskiego 12. Piękne i podnoszące na duchu słowa skierowali do nas F! K! Magna Polonia Mirosław Musiał i F! T. Jeziorowski. Przeplatając przebieg komerszu pieśniami przy akompaniamencie pianina, życzenia dla Lechii złożyli przedstawiciele K! Masovia i K! Roma. Po kolokwium i konsumpcji wyśmienitych wiktuałów, degustując ofertę różnych browarów, obejrzeliśmy doskonale zrobiony teledysk z Balu Seledynowego A.D.2013.

W niedzielę, dzięki inicjatywie F! Michała Zielińskiego, modliliśmy się na Mszy św., którą w Rycie Trydenckim odprawił za dusze zmarłych Lechitów X. Marcin Kostka FSSP. Następnie, spotkaliśmy się całym rodzinami w obornickim Parku Adrenalina, gdzie nie zabrakło atrakcji łuczniczo-strzelecko-wspinaczkowych. Męskiej części zaimponowały zwłaszcza żony F!F! Sławomirów Hazaka i Muchy, które w sposób nieustraszony i pewny pokonały niełatwą trasę w parku linowym. Całość spotkania dopełniły liczne rozmowy na tematy okołopolityczne i okołoeklezjalne.

Piękny weekend to był…

Przed nami Komersz Gwiazdkowy upamiętniający 20. lecie reaktywacji K! Lechia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.